Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
آخرین مطالب

ورود به انجمن سایت

به جمع هواداران آی آر پرشین بپیوندید

خبرنامه

نام:

ایمیل:

خانه آموزش

آموزش ها

تارخچه ی تلفن های همراه از ابتدا تا به امروز

میانگین امتیار کاربران: / 8
ضعیفعالی 

چه شد که موبایل به دست ما ایرانیها رسید:

يك دهه پس از ظهور پديده تلفن سيار در جهان ,ايران نيز در سال 1354_1355درصدد استفاده از اين سيستم بر آمد و با بررسي هايي كه از سوي شركت مخابرات ايران و كارشناسان خارجي صورت گرفت اين نتيجه حاصل شد كه ايران سالانه كشش جذب 4تا5هزار مشترك را دارد و اجراي طرح با 1000 شماره پيش بيني شد اما اين تلاش در آنزمان ناكام اند.

 

در سال 1367 وزارت پست و تلگراف اقدام به طراحي تلفن سيار كرد و با يك تجديد نظر در اين طرح ,در سال 1372 تجهيزات آن خريداري شد و در مرداد ماه 1373 فاز اول اين طرح به ظرفيت 10000 شماره اي آغاز به كار كرد. همزمان با اجراي اين طرح در تهران ,طراحي مقدماتي سيستم تلفن سيار در كرمان نيز آغاز شد كه در مرحله دوم طرح ,مقرر شد تهران ضمن اتصال به اين شهرها با ورودي و خروجي زير زميني و دريايي كشور نيز مرتبط شود و جزاير قشم و كيش در مرحله دوم تحت پوشش اين طرح قرار گيرند. طي سالهاي 1372 تا اوايل 1374 تعداد متقاضيان تلفن سيار بيش از 100 نفر نبود چون اين سيستم به هيچ عنوان براي مردم شناخته شده نبود و در شهريور 1374 هنگامي كه آكهي نام نويسي در روزنامه هاي كثير الانتشار كشور منتشر شد حدود 8تا9 هزار نفر ثبت نام نمودند,به عبارت ديگر استقبال چنداني از اين سيستم پايه و ضروري در جامعه به عمل نيامد و حتي در محافلي با واكنش هاي منفي ,تلفن همراه سيستمي زايد و تجملاتي عنوان شد. 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 01 شهریور 1390 ساعت 09:15)

ادامه مطلب...

 

معرفی انواع باطری ها و سنت های نادرست!

میانگین امتیار کاربران: / 5
ضعیفعالی 

شارژ ابتدایی 12 ساعته باطری غلط است!( عادات و سنت های نادرست در زمینه ی باطری ها)

سنتی نادرست در بین مردم ما شایع است و آن اینکه نه یاد می گیرم و نه به روز می شویم. و اینطور که به نظر می رسد این روش زندگی در کشور ما برای بسیاری از افراد به عادت تبدیل شده است.

حتما برای شما اتفاق افتاده که زمان خرید یه دستگاه الکترونیکی مانند تلفن همراه یا آی پد یا ... فروشنده به شما تاکید کند که حتما 12 ساعت یا 24 ساعت یا ... آن دستگاه را شارژ کنید و برای افزایش طول عمر مفید باطری همیشه آن را تا حداکثر ظرفیت شارژ کنید. این جملات  پایه و اساس خاصی ندارند ولی در بین مردم باب شده اند . با وجود اینکه حد اقل چهار سال از پایان عمر باطری های نیکل کادمیوم و پایان دوره ی شارژ 12 ساعته و 100% باطری ها میگذرد هنوز بسیاری از افراد این موضوع را نمی دانند و بر این موضوع تاکید میکنند!

معرفی انواع باطری ها و سنت های نادرست!

شارژ ابتدایی 12 ساعته باطری غلط است!

در دنیای باطریها چندین فناوری وجود داشته که هر یک جای خود را به تکنولوژیهای جدید داده اند و منسوخ شده اند شما هم اگر ادامه مطلب را بخوانید متوجه می شوید تا چه حد افکارمان به دلیل به روز نبودن کهنه شده است.

آخرین بروزرسانی (یکشنبه, 16 مرداد 1390 ساعت 16:05)

ادامه مطلب...

 

اجرای پروژه ی هارپ در افغانستان ( توضیحات جامع)

میانگین امتیار کاربران: / 5
ضعیفعالی 
به گفته تیم موسس هارپ، هدف از ایجاد این پروژه چیست ؟ 

به گفته خود اعضای تیم پروژه هارپ، این پروژه در راستای کشف منابع معدنی و سوخت های فسیلی در اعماق زمین است . 

چگونه؟ اگر امواج را به مواد ارسال کنیم، موج به آن ماده برخود میکند و به حالتی دیگر بازتابیده میشود.

 پروژه ی هارپ

مثلا فرض کنید اگر موجی را به نفت ارسال کنیم و از بازتاب آن، موجی به نام "الف" دریافت کنیم؛ موج "الف" به معنی نفت است.و حالا اگر امواج را به زمین ارسال کردیم و موج "الف" دریافت کردیم؛ این بدین معناست که در عمقی از زمین نفت وجود دارد .این عمل با دستگاهی به نام "راديو ترموگرافی" (Radio Thermography) انجام میشود. مشکل این دستگاه این است که نمیتواند اعماق زمین را مورد بررسی قرار دهد به همین علت بسیاری از منابع زیر زمینی مفید برای انسان با این دستگاه کشف نمیشود.

آخرین بروزرسانی (جمعه, 10 تیر 1390 ساعت 13:17)

ادامه مطلب...

 

هارپ علتی بر زلزله ی های هائیتی!؟

دو پایگاه اینترنتی مدعی شدند آمریکا با استفاده از سیستم اب و هوایی مشهور به هارپ موفق به راه اندازی زلزله اخیر هائیتی و سرمای شدید در اروپا شده است. پایگاهای اینترنتی «آلترانفو» و «لوپست»در گزارش خود ازاین مدعا آورده اهند: بسیاری از دانشمندان پنج قاره معتقدند که زمین لرزه هائیتی (7/3ریشتر) به کمک سیستم آب و هوایی «هارپ» ایجاد شده و آمریکا به کمک این سلاح نه تنها موجی خارق العاده از سرما را در اروپا پدید آورده تا تلاش های مخالفان جهانی با پدیده گرم شدن آب و هوای کره زمین را مسدود سازد، بلکه بلافاصله نیز زمین لرزه «ویرانگر» هائیتی را تدارک دیده تا ناوگان خود را با هدف نهایی اشغال کوبا و ونزوئلا، در دریای کارائیب مستقر سازد.

 

گروهی دیگر از دانشمندان که آنها نیز آمریکا را به استفاده از سلاح «هارپ» متهم می کنند، دلیل ایجاد زلزله در هائیتی و «اشغال نظامی» سریع این کشور را وجود ذخایر نفتی غنی آن می دانند که چیزی از ذخایر نفتی ونزوئلا کم ندارد.

آخرین بروزرسانی (جمعه, 10 تیر 1390 ساعت 12:38)

ادامه مطلب...

 

معرفی و بررسی کامل هارپ

میانگین امتیار کاربران: / 2
ضعیفعالی 
هارپ چیست؟

هارپ (HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقيق درباره لایه ی آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زير زمينی (با استفاده از امواج راديويی ELF/ULF/VLF) تاسيس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگارن"  به منظور  کامل کردن یک سلاح جدید پايه گذاری گرديده است.

( توضيح آنکه: جنگ هايی که از  امواج "راديويی"، "ليزر" و "نيروی مغناتيس" برای صدمه به نيروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و اين اسم را از فيلم  Star War گرفته اند)

آنتن های پروژه ی هارپ در آلاسکا

در ادامه این مطلب می خوانید

  • آیونوسفیر چيست و کجاست؟
  • لايه آيونوسفير چه ارتباطی به هارپ (HAARP) دارد؟
  • آنتن های هارپ (HAARP) در آلاسکا
  • توضیحات کوتاهی در مورد برخی از کاربرد های هارپ
  • رابطه ی هارپ با زلزله
  • پاسخ به سئوال مرگ دلفین ها در خیلج فارس

 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 14 تیر 1390 ساعت 10:19)

ادامه مطلب...

 
مطالب بیشتر...